Ob dvorcu v Rakičanu boste našli skriti dragulj, ki se razprostira na približno 10. hektarjih čarobne narave - park. Ta očarljiv park ni le zeleni raj, ampak tudi odprta učilnica z zgodovinskim pridihom, ki vas bo popeljala skozi čas.
Vstopite v svet edinstvenih dreves, med katerimi izstopata čarobni tulipanovec in mogočni črni oreh. Slednji ni le drevo, temveč nosi tudi zgodbo preteklosti, saj so ga nekoč uporabljali za izdelovanje puškinih kopit! Ob raziskovanju parka pa ne boste sami – srečali boste "kenguru zajce", divje zajce, ki so jim domačini nadeli ta vzdevek zaradi njihove velikosti. Ti skrivnostni prebivalci dodajajo parku pridih divjine in harmonije z naravo.
Za tiste, ki želijo odkriti več, je na voljo voden ogled parka, ki traja približno eno uro. Vodnik iz bližnjega RIS Rakičan vas bo popeljal skozi vsak kotiček parka, delil zanimive zgodbe in vas povezal z naravno dediščino tega kraja. Voden ogled je na voljo v slovenščini ali angleščini, prilagodljivi pa so tudi glede na čas in interese skupine.
Skozi park vodi tudi učna pot, ki se konča pri kapelici in grobnici, ki sta bili zgrajeni leta 1880. Te zgodovinski znamenitosti sta priči bogate preteklosti in dodajata parku mističen pečat.
Za tiste, ki si želite še več informacij, pa je v RIS Rakičan na voljo na ogled tudi kratek predstavitveni filmček o razvoju kočij in kočijaštva. To je odlična priložnost, da se poglobite v zgodovino prevoza in spoznate, kako so se nekoč prevažali ljudje in njihove zgodbe.
Seveda se lahko ob robu parka, v grajskem lokalu vsedete in občudujete park, otroke pa pustite na igralih ali pa še pred kavo pogledate in pobožate konje, ki so del zgodbe dvorca in parka.
V gradu je tudi grajska kavarna in otroška igrala.
Še posebej veseli boste pa, ko boste zagledali v parku ob gradu konje. Pustite se presenetiti.
Park lahko obiščete v vseh letnih časih, saj ima vsako odbobje svoj čar.
Iz Murske Sobote se lahko do parka v Rakičan sprehodite tudi po urejenem pločniku in urejeni kolesarski poti. Pot vodi mimo Splošne bolnišnice Murska Sobota.
Fotografije: Sabina Cipot in arhiv Mestne občine Murska Sobota